هتل قصر طلایی مشهد و مقایسه آن با هتل درویشی مشهد

۱۳۹۹ ۴ فروردین

مشهد شهری که از دیر باز تا کنون مورد توجه بوده و خواهد بود تا زمانی که زندگی آدمی باشد. دلیل آن توجه هم وجود علی ابن موسی الرضا (ع) در این شهرمی باشد که همه ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر است. همین امر باعث شده تا هتل های بسیای در مشهد از جمله هتل درویشی مشهد و هتل قصر طلایی مشهد ساخته شوند.

همانگونه که در عنوان خواندید می خواهیم این دو هتل مشهد را به چالش کشیده و این هتل های لوکس و 5 ستاره مشهد را با هم مقایسه کنیم. در ابتدای مقاله به شرح مختصری از تاریخچه هتل ها خواهیم پرداخت و سپس به مقایسه لابی، اتاق ها، رستوران ها، امکانات و خدمات هتل های ذکر شده بپردازیم.

تاریخچه هتل قصر طلایی و هتل درویشی 

هتل قصر طلایی مشهد در سال 89 بعد از تلاش های فراوان حاج محمود سزاوار بندی به بهره داری رسید و پذیرایی خود را از زائران آغاز کرد. مساحت زمین این هتل مشهد 5000 متر مربع بوده که 20 طبقه زیبا وشیک بر روی آن ساخته شده است.این هتل مشهد در لیست تاپ ترین هتل های ایران جای داشته که خود بسیار ارزشمند می باشد. فاصله این هتل تا حرم پیاده حدود 15 دقیقه و با خودرو کمتر از 5 دقیقه است.

هتل درویشی مشهد در سال 90 به بهره برداری رسید و با ساختمان منحصر به فرد خود توانست تبدیل به یک رقیب مهم برای هتل قصر طلایی شود. این هتل مشهد ثمره تلاش های بی وقفه آقای اکبر درویشی است که در مدت کمی توانست پذیرای بسیاری از توریست های خارجی و چهره های مهم باشد. این هتل از 25 طبقه ساختمانی برخوردار بوده و تنها هتل آتریوم شرق کشور است. فاصله این هتل تا حرم پیاده حدود 15 دقیقه و با خودرو کمتر از 5 دقیقه است.

لابی هتل قصر طلایی بزرگ تر است یا هتل درویشی؟

از مهم ترین شاخصه های هر هتل لابی آن است که نشانگر زیبا و مجلل بودن هتل می باشد که این امر در هتل قصر طلایی مشهد به خوبی قابل مشاهده است. لابی وسیع و جذاب این هتل مشهد به قدری خیره کننده است که زبان هر میهمانی را به تحسین می گشاید.

مبلمان چیده شده در لابی بسیار لوکس بوده و وجود گل های معطر باعث شده تا لابی بسیار مجلل، خوشبو و زیبا شود. لابی هتل قصر طلایی مشهد به 3 بخش تقسیم می شود که یک بخش آن مربوط به کافی شاپ، بخش دیگر مربوط به پذیرش و استراحت میهمانان و بخش دیگر مربوط به کافه رستوران می باشد.

 لابی هتل درویشی مشهد نسبت به لابی هتل قصر طلایی کوچک تر است که مهم ترین تفاوت این 2 هتل مشهد می باشد. لابی هتل درویشی با این که کوچک است اما فوق العاده مجلل و زیبا دیزاین شده تا میهمانان در بدو ورود به لابی هتل خیره شوند.

در لابی این هتل مجلل مشهد لوستری زیبا وجود دارد که به تنهایی تحسین برانگیز است. وجود حوضچه ای همراه آب نمایی جذاب در وسط لابی باعث شده تا فضایی خاص تر در لابی این هتل ایجاد شود. حال در این میان بوی گل های نیلوفر هم به مشام می رسد که هوش آدمی را می برد.

تنوع اتاق های هتل درویشی بیشتر است یا هتل قصر طلایی؟

همانطور که ذکر کردیم هتل درویشی مشهد 25 طبقه ساختمانی دارد که 223 اتاق زیبا و مختلف در این طبقات جای گرفته اند. اما با این که هتل قصر طلایی طبقات کمتری نسبت به هتل درویشی دارد اما دارای بیش از 310 اتاق می باشد. تنوع این اتاق ها به گونه ای است که حتی برای کودکان، اتاقی به نام کیدزروم طراحی و ساخته شده است. 

کنون شما را با تعداد اتاق هتل های ذکر شده آشنا کردیم و حالا نوبت به معرفی نام اتاق های این 2 هتل مشهد است که هرکدام به سبکی خاص، متراژی مختلف، امکاناتی متفاوت و ... طراحی و ساخته شده اند. از مهم ترین اتاق های هتل درویشی می توان به پنت هاوس های آن اشاره کرد و از خاص ترین اتاق های هتل قصر طلایی می توان پرزیدنت ویژه را نام برد.

اتاق های آتریوم، اکونومی، فصل، ملل مختلف، لاکچری و ... از جمله تنوع اتاق های هتل درویشی هستند و اتاق هایی به نام وسترن، لاکچری، سوئیت جونیور، سوئیت سینیور، کیدزروم، آپارتمان های دو خوابه و 1 خوابه رویال و ... مخصوص هتل قصر طلایی مشهد است. چشم انداز اتاق آتریوم هتل درویشی داخل محوطه هتل را نشان می دهد و چشم انداز اتاق لاکچری آن رو به خیابان می باشد.

مقایسه پنت هاوس هتل درویشی با سوئیت پرزیدنت ویژه هتل قصر طلایی

همانطور که از اسم پنت هاوس بر می آید مشخص است متراژی بالا داشته و چشم اندازی بی نظیر دارد. در هتل درویشی پنت هاوس هایی وجود دارند که در هتل قصر طلایی نخواهید یافت. اما هتل قصر طلایی را دست کم نگیرید زیرا او هم سوئیتی به نام پرزیدنت ویژه دارد که از نظر متراژ ۱۱۰ متر بوده و به امکاناتی فوق العاده لوکس مجهز می باشد.

پنت هاوس اسپا هتل درویشی دارای امکاناتی نظیر وانی بزرگ، جکوزی، سونا، سیستم صوتی و تصویری حرفه ای و ... است که خدمات ماساژ و اسپا نیز در آن رایگان انجام می شود. در پنت هاوس رم نیز همین امکانات وجود دارد و تنها فرق این 2 پنت هاوس نبود وان بزرگ در پنت هاوس رم است.

سوئیت پرزیدنت ویژه هتل قصر طلایی مشهد امکاناتی فوق العاده لوکس دارد که به شما حس یک رئیس جمهور را خواهد داد زیرا در این سوئیت یک دفتر کار مخصوص وجود دارد که به لوازمی مانند دستگاه فکس، مبلمان چرمی اداری، میز کار و صندلی مدیریتی، تلفن، سیستم پی سی، سرویس بهداشتی مجزا و ... مجهز می باشد.

در سوئیت پرزیدنت ویژه هتل قصر طلایی یخچال با شارژ اولیه، مینی بار رایگان، مایکروویو، سیستم صوتی و تصویری حرفه ای، حمام، دوش و سردوش مجزا، اتاق خواب و ... وجود دارد که در پنت هاوس های هتل درویشی این امکانات برابر است.

اتاق ماه عسل هتل درویشی بهتر است یا هتل قصر طلایی؟

اتاق ماه عسل هتل درویشی مشهد به نام کویین شناخته می شود که برای زوجین جوان استفاده می شود. طراحی منحصر به فرد اتاق و وجود رنگ های گرم و پر انرژی در آن باعث می شود تا یک شبی خاص برای زوجین فراهم شود. در این اتاق علاوه بر امکاناتی که ذکر شد وان جکوزی نیز وجود دارد. شمع آرایی و گل آرایی اتاق هم بسته به سلیقه میهمانان انجام می شود. در اتاق کویین هتل درویشی خدمات استفاده از استخر، اسپا و ... رایگان می باشد.

اتاق ماه عسل هتل قصر طلایی که نام دیگر آن نام پرنسس رویال است بسیار زیبا بوده و دارای طراحی خاصی می باشد. در این اتاق خدمات ویژه ای برای زوجین در نظر گرفته شده که در زمان ورود به هتل قابل استفاده می باشد. پرنسس رویال این هتل مشهد مجهز به وان جکوزی بوده و با طراحی فوق العاده شمع و گل رز در کنار هم، فضایی فوق العاده رمانتیک را ایجاد کرده است.

مقایسه رستوران های هتل قصر طلایی و هتل درویشی مشهد

مهم ترین بخش هر هتل بعد از لابی رستوران آن است که باید از نظر نظافت، کیفیت غذا، تنوع غذا و ... عالی باشد. از این رو قصد داریم در این بخش به معرفی رستوران های هتل قصر طلایی مشهد و هتل درویشی بپردازیم همراه ما باشید. نا گفته نماند که قضاوت رستوران های هتل قصر طلایی و هتل درویشی برعهده شما می باشد. در قسمت اول رستوران قصر طلایی و در قسمت دوم رستوران هتل درویشی بیان شده است.

هتل قصر طلایی رستوران هایی به نام ضیافت، ترنم، بارگاه، ترمه، 5 قاره زوشا، کافه رستوران فرانسیسکو و ... دارد که هر کدام از آن ها غذاهایی مختلف و منحصر به خود را دارند. در رستوران بارگاه شما چشم اندازی رو به گنبد طلایی امام هشتم خواهید داشت که این رستوران در طبقه دوم هتل قصر طلایی مشهد قرار گرفته است.

رستوران 5 قاره زوشا که در طبقه دوم قرار دارد انواع غذاهای ملل مختلف را با کیفیتی عالی ارائه می دهد. در رستوران ترنم که بزرگ ترین رستوران هتل قصر طلایی محسوب می شود می توانید انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را نوش جان کرده و از قسمت جزیره آن انواع سالادها، ترشی ها، دسرها، نوشیدنی ها و... را متناسب با سلیقه خود انتخاب کرده و میل نمایید. این رستوران شکیل در طبقه اول هتل قصر طلایی جای گرفته است.

رستوران سنتی ترمه هم دارای فضایی سنتی بوده و وجود پرندگان، آب نمای زیبا و چیدمان سنتی تخت ها محیطی شاد و خاطره انگیز را به وجود آورده است. در این رستوران انواع غذاهای سنتی ایرانی سرو می شود که البته لذت میل کردن غذا با شنیدن صدای موسیقی سنتی نیز دو چندان می شود. این رستوران نیز در طبقه دوم هتل قصر طلایی قرار دارد.

کافه رستوران فرانسیسکو هم علاوه بر سرو غذا، انواع نوشیدنی های کافئین دار و خنک را نیز عرضه می کند. در تمامی رستوران ای این هتل مشهد غذاها به صورت بوفه ارائه می شوند. نا گفته نماند کافه رستوران فرانسیسکو هتل قصر طلایی در قسمتی از لابی می باشد. رستوران ضیافت هم از دیگر رستوران های مجلل این هتل مشهد است که در طبقه منفی ۱ واقع می باشد.

حال که با رستوران های هتل قصر طلایی آشنا شده اید می خواهیم رستوران های هتل درویشی را به شما معرفی کنیم که شامل رستوران آتریوم، رستوران روف گاردن و فست فود فیروزه می شود. در رستوران آتریوم هتل درویشی شما با فضایی فوق العاده لوکس و خاص مواجه خواهید شد که سرو غذا در این رستوران به صورت بوفه سلف سرویس می باشد. انواع غذاهای ایرانی و فرنگی با سالادباری متنوع به شما عزیزان ارائه می شود. رستوران آتریوم هتل درویشی در طبقه همکف قرار دارد.

رستوران روف گاردن این هتل مشهد نیز دارای فضایی زیبا بوده که درختچه هایی تزئینی، صدای پرندگان، آبنمایی منحصر به فرد، درخت هایی شبیه نخل و ... در آن وجود دارد که لذت طبیعت را به خوبی در این رستوران حس خواهید کرد. این رستوران طبق نظرات میهمانان بهترین مکان در هتل بوده است. برای مراجعه به این رستوران باید به طبقه مثبت ۲ هتل بروید.

فست فود فیروزه با سرو انواع غذاهای فست فودی توانسته است سلیقه این نوع از میهمانان را پوشش دهد و آن ها را از مراجعه به دیگر فست فودهای شهر بی نیاز کند. فضای تمیز، پرسنلی کاربلد، اشپزهایی مجرب و ... از محسنات رستوران های هتل درویشی هستند. فست فود فیروزه هتل درویشی در طبقه منفی ۱ قرار دارد.

خدمات رایگان هتل قصر طلایی مشهد و هتل درویشی

وقتی که صحبت از امکانات می شود مسلماً هر زائری می خواهد بهترین بهره را از خدمات هتل خود ببرد که حق مسلم آنان است. از این رو  به شرح امکانات رایگان هر هتل می پردازیم تا میهمانان این هتل های مشهد با خدماتی که دریافت می کنند آشنا شوند.

ترانسفر رایگان از خدمات رایگان هتل قصر طلایی و هتل درویشی مشهد به شمار می رود که میهمانان در فرودگاه یا راه آهن با ماشین های مخصوص به سمت هتل می روند. البته باز هم هتل قصر طلایی مشهد پیشرو بوده و خدمات ترانسفر با بنز را نیز انجام می دهد. سرویس رفت و برگشت به حرم نیز رایگان می باشد.

از دیگر خدماتی که هتل قصر طلایی رایگان ارائه می دهد می توان به سالن بدنسازی، مجموعه آبی و ... اشاره کرد. موارد ذکر شده در هتل درویشی نیز رایگان بوده و با انتخاب اتاق های دوبلکس و پنت هاوس آن از خدمات ویژه تر این هتل مشهد بهره مند شوید. ضمناً این هتل مشهد ترانسفر رایگان به حرم مطهر را نیز ارائه می دهد.

امکانات هتل قصر طلایی و هتل درویشی

امکانات این 2 هتل مشهد تقریبا یکسان بوده و نمیتوان مقایسه ای برای این هتل ها داشت. فروشگاه، سالن بیلیارد، اتاق کودک، آرایشگاه آقایان و بانوان، اتاق واقعیت مجازی، اتاق نمک و ... از امکانات هتل 5 ستاره و لوکس قصر طلایی مشهد است.

اتاق نمک این هتل از امکانات منحصر به فرد آن محسوب می شود چون در هیچ یک از هتل های مشهد این اتاق وجود ندارد. همانطور که آگاه هستید نمک خواص فراوانی داشته و برای بیماری های آسم و آلرژی بسیار مفید است. لازم به ذکر است صندلی ماساژ در این اتاق وجود دارد و خدمات ماساژ ارائه می شود.

در هتل درویشی  مجموعه آبی، سالن بدنسازی، بیلیارد، فضای بازی کودکان، فروشگاه، بازارچه، صرافی و ... از دیگر امکانات موجود در این هتل 5 ستاره مشهد است که برای میهمانان مقیم در این هتل مشهد تخفیف ویژه دارد.

آیا هتل قصر طلایی و هتل درویشی سالن همایش دارند؟

سالن همایش و تالار های عروسی هتل قصر طلایی مشهد و هتل درویشی به یک اندازه زیبا و جذاب هستند و نمی توان مقایسه ای را از بابت تالار یا سالن همایش  برای این 2 هتل مشهد در نظر گرفت. تالار آئینه هتل درویشی مشهد بسیار سحر انگیز و زیبا طراحی شده و بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی و میهمانی است.

 تالار دیپلمات هتل درویشی نیز به امکاناتی همچون سیستم صوتی و تصویری بسیار حرفه ای مجهز است که برای برگزاری همایش های مهم سیاسی و علمی بهترین انتخاب است. اتاق جلسات این هتل هم برای کارگاه های کوچک طراحی شده است.

سالن اشراف هتل قصر طلایی مشهد دیزاینی اروپایی داشته و برای مراسم های عقد و عروسی بهترین گزینه است. در این سالن علاوه بر مراسم های شادی، می توان سمینارهای دانشگاهی و علمی را نیز برگزار کرد. این سالن هم به امکاناتی نظیر میکروفن، پروژکتور، سیستم صوتی حرفه ای و ... مجهز می باشد.

 سالن پرستیژ هم که شیک ترین و مجلل ترین سالن هتل به شمار می رود که با هارمونی رنگ قرمز و طلایی طراحی شده و فضایی سلطنتی را ایجاد کرده است. در این سالن می توانید جشن های خود را فوق العاده لاکچری برگزار کنید. غذاهای ملل مختلف با دیزاینی خاص برای میهمانان بسته به سلیقه میزبان در زمان شام سرو می گردد.

سخن آخر درباره هتل قصر طلایی و هتل درویشی مشهد

در این مطلب به تمامی نکات ریز و درشت این هتل های مشهور مشهد اشاره کردیم و آن ها را با یکدیگر مقایسه کردیم. اکنون دیگر دست شماست که انتخاب کنید کدام هتل 5 ستاره مشهد را برای اقامت خود در مشهد می پسندید. جهت مشاوره بیشتر می توانید با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما به شما اطلاع رسانی کنند.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.