"جاذبه های مشهد"

 • روستای کنگ روستایی تاریخی در طرقبه

  روستای کنگ روستایی تاریخی در طرقبه

  یکی از مهم ترین و دیدنی ترین روستاهای طرقبه روستای کنگ است که قدمتی بیش از 1000 سال دارد و دارای مناظری فوق العاده مسحور کننده و جذاب می باشد. روستای کنگ به تنهایی جاذبه ای خاص است که به ماسوله مشهد معروف می باشد. زیرا پشت بام خانه دیگر حیاط خانه بالایی بوده و از نظر سرسبزی بی نهایت دیدنی است. گیلاس های آب دار و درشت مهم ترین محصول باغداری در این روستا است که کیفیت بسیار بالایی دارد.
  -
  rostaye kang
  ... بیشتر بخوانید
 • با تمام جاهای دیدنی طرقبه مشهد آشنا شوید

  با تمام جاهای دیدنی طرقبه مشهد آشنا شوید

  طرقبه منطقه ای کوهستانی با آب و هوای کوهستانی است که تابستان های خنک و زمستان های سرد دارد. این شهر توسط کوه های تخت رستم بینالود محاصره شده و به نوعی از توابع شهرستان بینالود محسوب می شود. دره های فوق العاده زیبا و سر سبز، چشمه و رودخانه، رستوران های مختلف، کافه ها و لمکده ها و ... از جاذبه های این منطقه محسوب می شوند.
  -
  torghabeh
  ... بیشتر بخوانید
 • جامع ترین اطلاعات شاندیز مشهد همراه معرفی جاهای دیدنی آن

  جامع ترین اطلاعات شاندیز مشهد همراه معرفی جاهای دیدنی آن

  شاندیز زیبا 1400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و طول جغرافیایی آن 59 درجه و 17 دقیقه، و عرض جغرافیایی آن 36 درجه و 23 دقیقه است. شهر ذکر شده از جنوب به نیشابور، از شمال به میان ولایت، از شرق به طرقبه و از غرب به گلمکان همسایه است. وسعت شهر ییلاقی شاندیز بالغ بر ۳۷٬۸۲۵ کیلومتر مربع می باشد.
  -
  shandiz
  ... بیشتر بخوانید
 • جاهای دیدنی مشهد و اطلاعاتی جامع درباره آن ها

  جاهای دیدنی مشهد و اطلاعاتی جامع درباره آن ها

  جاهای دیدنی مشهد کم نیستند و تا دلتان بخواهد شهر مشهد از جاذبه های فراوانی برخوردار است که زبان هر گردشگری را به تحسین وا می دارد. همانطور که آگاه هستید جاذبه های گردشگری و مناطق تفریحی هر شهر، مهم ترین فاکتور هر گزدشگر برای سفر است.از این رو سفر 824 قصد دارد با راهنمایی شما درباره جاذبه های مشهد، مکان های مذهبی مشهد، مکان های تاریخی مشهد، هتل مشهد و تفرجگاه های مشهد و ... سفر یا تور مشهد شما را غنی تر سازد.
  -
  didani mashhad
  ... بیشتر بخوانید
 • مشهد جاذبه ای بی نظیر و اعجاب آور زیارتی، تاریخی و تفریحی ایران

  مشهد جاذبه ای بی نظیر و اعجاب آور زیارتی، تاریخی و تفریحی ایران

  محتوا با جملاتی در زمینه شهر زیارتی، سیاحتی و تاریخی مشهد مقدس که محل قرار گرفتن حرم رضوی است، شروع شد. این محل قبلاً به نام نوقان سناباد، خوانده می شد. البته بعد از آنکه پیکر مقدس امام رضا(ع) در آنجا دفن شد، به نام مشهد که به معنای محل شهادت یکی از اعضای خانواده پیامبر (ص) است، معروف شده است.
  -
  moarefi mashhad
  ... بیشتر بخوانید
 • الماس شرق مشهد، یکه تاز مراکز خرید مشهد

  الماس شرق مشهد، یکه تاز مراکز خرید مشهد

  الماس شرق مشهد تلفیقی از معماری سنتی و مدرن است که همین امر سبب شده تا جلب توجه بیشتری کند و گردشگران را به سمت خود جذب نماید. در سقف این مرکز خرید محبوب مشهد یک الماس بزرگ شیشه ای به قطر 50 متر جایگذاری شده که وجه تسمیه آن همین دلیل است. این معماری خاص و زیبا و با ظرافت بود که نام الماس شرق را ورد زبان کرد.
  -
  almas shargh
  ... بیشتر بخوانید
 • سینما هویزه مشهد، دیاموندی کهنه کار

  سینما هویزه مشهد، دیاموندی کهنه کار

  سینما هویزه مشهد، دیاموندی کهنه کار است که از همان ابتدای آغاز کار، نام خود را با یک جواهر گران بها مزین کرد. دیاموند به معنی الماس است که در زمان گذشته، این سینمای مشهد طرفداران بسیاری داشت. تاریخ ساخت سینمای مذکور به سده 1347 و ماه اردیبهشت بر می گردد، که به نوعی می توان گفت اولین سینمای تخصصی و حرفه ای در مشهد بوده است.
  -
  cinema hoveizeh
  ... بیشتر بخوانید
 • با ۵ تا از بهترین سینماهای مشهد آشنا شوید

  با ۵ تا از بهترین سینماهای مشهد آشنا شوید

  سینماهای قدیمی مشهد شامل سینما قدس، سینما آفریقا و سینما هویزه می شوند که در زمان های گذشته نام های دیگری داشته اند. از دیرباز تا کنون سینما، یکی از بهترین مکان های خانوادگی بوده است. زیرا در این مکان فرهنگی می توان فیلم های آموزنده دید و درس عبرت گرفت یا برخی از فیلم ها کمدی بوده و سبب خنده و شادی در میان خانواده ها می شود.
  -
  cinemahay mashhad
  ... بیشتر بخوانید
 • هلیوم پارک مشهد، مکانی هیجان انگیز

  هلیوم پارک مشهد، مکانی هیجان انگیز

  هلیوم پارک مشهد یکی از جدید ترین مراکز تفریحی سرپوشیده مشهد است که دارنده اولین و تنها ترامپولین پارک در ایران است که وسعت بسیاری داشته و در یکی از برج های مهم مشهد جای دارد. همانطور که می دانید بانجی جامپینگ یکی از هیجان انگیز ترین ورزش ها و تفریحات می باشد که در طی سال های گذشته محبوبیت فراوانی پیدا کرده است.
  -
  helium park mashhad
  ... بیشتر بخوانید
 • بوستان چهل بازه مشهد، کالی که سبز شد

  بوستان چهل بازه مشهد، کالی که سبز شد

  بوستان چهل بازه مهم ترین پروژه شهرداری مشهد بود که برای از بین بردن این حجم وسیع از زمین بایر و بدون استفاده، طرح های مختلفی روی آن شکل گرفت که بهترین طرح ایجاد بوستانی بزرگ با طراحی مدرن و پیشرفته بود. بعد از تثبیت این طرح، اقدامات لازم برای زنده کردن این پروژه آغاز شد که هزینه ای بالغ بر 40 میلیارد تومان برای شهرداری در بر داشت.
  -
  park chehel bazeh
  ... بیشتر بخوانید